САНКТ ПЕТЕРБУРГ С ПОЛЕТ ОТ БУРГАС- потвърдена Жена за комбинация 12.08 - 17.08.2018г. 5 нощувки / 6 дни (АРХИВИРАНА)


Цени от: 1850
Продължителност: 6 дни
Транспорт: Самолет
Местоположение: Русия - Санкт Петербург

Описание

САНКТ  ПЕТЕРБУРГ  С ПОЛЕТ ОТ БУРГАС- потвърдена Жена за комбинация
12.08  - 17.08.2018г.
5 нощувки / 6 дни
12.08 Излитане от летище Бургас с полет на Аерофлот в 22.30ч.за Санкт Петербург. Пристигане на летище Пулково в  01.40 ч. Трансфер до хотела. Нощувка.
13.08 Закуска. 11.00ч.  Автобусна обзорна екскурзия на Санкт Петербург: Марсово поле,Троицкия мост, Василевския остров и Дворцовия мост, лятната градина, музея на артилерията. Исакиевския площад, събора Смолни, Николски събор, мостовете над каналите Грибоедов и Крюков, крайцера „Аврора” и др. Продължаваме с  посещение на Петропавловската крепост, построена от Петър I. В Събора са и белокаменните саркофази с позлатени кръстове на императорите и императриците на Руската империя, а от 1998 год.тук са и останките на последния император Николай II и семейството му, убити през 1918г. в Екатеринбург.  
Екскурзия на български език в Юсуповски дворец  – имението на известния род Юсупови с автентични разкошни апартаменти, кабинети и бални зали, в които са се провеждали най – бляскавите балове на града. В програмата е включена комплексната екскурзия: парадните зали на двореца и екскпозицията с восъчни фигури „Убийството на Распутин”, в която ще узнаете подробности за тайнственото престъпление на 1916 г. Трансфер до хотела. Нощувка.. 
14.08 Закуска. Автобусна екскурзия  в Петерхов – извънградския дворец на Петър I, разположен на 30 км от Санкт Петербург. Ансамбълът е разположен на брега на Финския залив върху тераси, издигащи се една над друга. Според замисъла на Петър I главно украшение на Петерхоф е трябвало да станат фонтаните, които донасят световна слава на дворцовия комплекс и града- „столицата на фонтаните”.Парковете са изпълнени с множество фонтани, преливащи от един стил и период на изкуството в друг. Фасадите на всички сгради в „Петерхоф“ са пищни и богато украсени. Ансамбълът е вдъхновен от френския Версай, но според критиците в много отношения дори го надминава. Свързващата сила между всички паркове и градини е водата – връзката между живата природа и архитектурата
Главната архитектурна ценност на Петерхоф е Големият дворец, гледащ към Балтийско море. Там е бил и парадният вход в резиденцията. Петерхоф се превръща в съвършен дворцов ансамбъл. Целта на Петър I да удиви, да порази чуждите гости с великолепието и разкоша на своята резиденция е била постигната. Кронщат – градът на морската слава на Русия. Запознаване с военно-морския град, основан от Петър Велики. Ще видите паметниците на руски мореплаватели и Петър I, все още действащия Петровски сух док, знаментия Кронщатски футщок (измерител на морското ниво), църквата и адмиралтейството. Връщане в хотела около 19:00 часа. По желание   Нощна  екскурзия „Развод мостов” с корабче по реките и каналите на Санкт Петербург, по време на която се наблюдава вдигане на мостове на р. Нева. Връщане в хотела. (ок. 2,5 часа). Нощувка.

15.08 Закуска.Обзорна екскурзия в Ермитажа. Общата площ на музея е 127 478 m².Грандиозен дворцов  ансамбъл- официална резиденция и съкровищница на  Великата императрица Екатерина II.  Първоначално Ермитажът бил замислен като място за уединение (точно това означава френската дума „ермитаж“). Към края на 18 век там вече били събрани най-добрите в Европа художественни цености. Десетилетия наред това богатство било достъпно само за висши сановници, дипломати и приближени на царското семейство. Днес Санкт-Петербургския Ермитаж е най-големият културно-исторически музей в Русия и един от най-големите в света, с който могат да се сравняват само нюйоркският Метрополитън, парижкият Лувър и Британският музей. В него се пазят над 2 700 000 творби на изкуството от различни епохи, страни и народи, представящи световната култура от няколко хилядолетия до наши дни само оригинали. Свободно време . Екскурзия „Сборное кольцо” с посещение  на Исакиевския събор-православна църква, една от най-впечатляващите забележителности на тогаващната руска столица Санкт Петербург. Днес огромният позлатен купол на Исакиевската катедрала може да бъде видян от всички краища на бившата руска столица и се превръща в неин символ. След създаването си Исакиевската катедрала е била главният храм на града и въобще най-големият храм в Русия.  , храма „Спас на Крови”  построен на мястото, където е ранен Александър II, наричан Цар-Освободител за отмянатата на крепостното право.  Нощувка.

16.08. Закуска. Царско село. Царское село /Пушкин/ е другото от двете извънградски имения на царската династия Романови. В Царское село човек може да открие два големи и наистина изключителни дворци, и двата заобиколени от обширни паркове и градини с разнообразна и завладяваща декоративна архитектура. Посещение на Екатерининския Дворец -несъмнено най-голямата атракция на Царское село, особено известен с изключителната си Кехлибарена стая. През 1982 година започва възстановяването на Кехлибарената стая и продължава повече от 20 години на стойност 12 млн щатски долара. Отворена е през 2003 година в присъствието на президента Владимир Путин и германския канцлер Герхард Шрьодер. Свободно време. Връщане в Санкт Петербург. Нощувка.

17.08. Закуска. Освобождаване на стаите до  12ч. Свободно време. 15.00ч   трансфер до летището за полет в 18.05 ч. от Санкт Петербург до Бургас. Пристигане в Бургас в  21.30 ч.

ЦЕНА: 1850 лв.
ПАКЕТНИ ЦЕНИ ПО ПРОГРАМАТА:
Основна цена – 1650 лв. на човек в двойна стая
Летищни такси – 200 лв.към  20.02.2018г./подлежат на препотвърждение при издаване на билетите/
Обща пакетна цена: 1850 лв.
 ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:
-Самолетен билет  на Аерофлот : Бургас- Санкт Петербург--Бургас  с чекиран багаж до 23кг с включени летищни такси
-5 нощувки със  5 закуски  в Санкт Петербург – хотел  „КАМЕЯ“3*/централно разположен в непосредствена близост до Ермитажа, Храма Спас на Крови, Исакиевския събор, Руския музей и Невски проспект./
-трансфери: летище-хотел-летище
-описаните екскурзии в Санкт Петербург с екскурзовод на български език
-входните такси на посещаваните обекти по програмата
-Слушалки по време на екскурзионната програма
-медицинска застраховка с покритие 30 000 евро за лица до 65г.
- водач от агенцията
ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА: 
-- стойността на руската виза за български граждани  – 120 лв. (с включена такса визов център) - необходим е задграничен паспорт с валидност минимум 6 месеца от датата на връщане в България + 1 цветна снимка паспортен формат
- лични разходи
-медицинска застраховка за лица над 65г. – 20 лв. доплащане
-нощен тур „Белите нощи с вдигане на мостовете” – 45 евро при минимум 20 човека
- Юсуповски дворец – 30 евро
НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ:
Депозит – 40 % при сключване на договор
Доплащане – до 35 дни преди отпътуване
ПОЛЕТНО РАЗПИСАНИЕ:
12AUG  22.30 -01.40 
17AUG  18.05 -21.30 
Туроператорът си запазва правото да променя последователността на екскурзиите по програмата.
Полетното разписание е в местни времена.

Застраховка „Отмяна от пътуване“:”Романтик холидейз”ООД предоставя възможност за сключване на допълнителна застраховка “Отмяна на пътуване” по чл. 80, ал. 1, т.14 от Закона за туризма, покриваща разходите за анулиране на пътуването, за съкращаване и прекъсване на пътуването, поради здравословни причини на пътуващия, негови близки, неотложно явяване на дело, съкращаване от работа и др. Повече информация в офиса на фирмата.

Романтик Холидейз" ООД, притежава удостоверение за туроператорска 
дейност № 04428 / 28.01.2005 год., Застраховка “Отговорност на Туроператора” № 18 250 1315  0000641203 / валидна до 14.01.2019 г. в ЗAД „Армеец”

 

 

Информация за дати и цени

12.08  - 17.08.2018г.
5 нощувки / 6 дни
 

Какво е включено в цената

 ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:
-Самолетен билет  на Аерофлот : Бургас- Санкт Петербург--Бургас  с чекиран багаж до 23кг с включени летищни такси
-5 нощувки със  5 закуски  в Санкт Петербург – хотел  „КАМЕЯ“3*/централно разположен в непосредствена близост до Ермитажа, Храма Спас на Крови, Исакиевския събор, Руския музей и Невски проспект./
-трансфери: летище-хотел-летище
-описаните екскурзии в Санкт Петербург с екскурзовод на български език
-входните такси на посещаваните обекти по програмата
-Слушалки по време на екскурзионната програма
-медицинска застраховка с покритие 30 000 евро за лица до 65г.
- водач от агенцията
 

Какво не е включено в цената

ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА: 
-- стойността на руската виза за български граждани  – 120 лв. (с включена такса визов център) - необходим е задграничен паспорт с валидност минимум 6 месеца от датата на връщане в България + 1 цветна снимка паспортен формат
- лични разходи
-медицинска застраховка за лица над 65г. – 20 лв. доплащане
-нощен тур „Белите нощи с вдигане на мостовете” – 45 евро при минимум 20 човека
- Юсуповски дворец – 30 евро
 
"РОМАНТИК ХОЛИДЕИЗ" ООД

Адрес: ГР. БУРГАС УЛ. СИЛИСТРА 1
Телефон: 0888731972
Сайт: http://www.romanticholidaysbg.com

Още оферти