КРУИЗ ВЕНЕЦИАНСКО КОЛЕЛО (АРХИВИРАНА)
Описание
Ранни записвания: до 31.05.2019
МАРШРУТ: СОФИЯ - ВЕНЕЦИЯ - КОТОР - КОРФУ - НЕАПОЛ - ЛИВОРНО (ФЛОРЕНЦИЯ, САН ДЖИМИНЯНО) - ГЕНУА (НИЦА, МОНАКО)
✈☀ 9 дни / 8 нощи
✔ 1 нощувка в Генуа (Италия)
Програма
Ден 1:
11.10.2019 София - Венеция (Тревизо)
Сутрешен полет София-Венеция в 13:30. Кацане в Тревизо в 16:40 и трансфер до Местре, Венеция. Настаняване в 3* хотел. Вечеря в ресторанта на хотела (включена в цената). Нощувка.
Ден 2:
Закуска. Възможност за сутрешна екскурзия до Венеция с екскурзовод на български език. Ще посетите катедралата Санта Мария делла Салуте, площада Сан Марко и двореца на Дожите, Моста на въздишките и др. Около обяд - свобождаване на хотела и отпътуване към пристанищетo. Чекиране на борда на MSC Musica и отплаване в посока Котор (Черна Гора).
Ден 3:
В днешния ден ще имате възможността да се потопите в автентичната средновековна атмосфера на Котор. Разглеждане на стари град: Морската порта, катедралата Свети Трифон, часовниковата кула от 17 век, малките площади. Завръщане на кораба.
Ден 4:
Възможност за полудневна екскурзия до Сидари - прекрасен курорт в северната част на острова, където брегът е глинест и е живописно изваян от морето. Тук се намира известната природна забележителност „Канал д’Амур” или „Каналът на любовта” и Касиопи - пристанище и рибарско селище, днес курортен център в северната част на острова. Китното градче влиза в класацията на Топ десет на красивите места в света с красивите си гледки на морската вода и приказните плажове. Този шедьовър е творение на въздействието на морето и вятъра, които с течение на времето са създали пейзаж с ефирна красота, уникална за Средиземноморието.
Ден 5:
Плаване
Денят е на Ваше разположение за почивка и забавления на борда на кораба.
Ден 6:
Неапол 08:00 17:00
Ще имате взможността да посетите археологическия парк Помпей. Там ще откриете най-запазените улици на Помпей и ще посетите най-интересните и сърцераздирателни забележителности на града, изгубени при масовото изригване на вулкана Везувий.
Ден 7:
Ливорно - Тоскана 09:00 19:00
В днешния ден ще имате възможността да посетите Флоренция или Сан Джиминяно.
Сан Джиминяно се намира в прелестната долина Елса, или Вал д’Елса и е разположена по средата между Флоренция и Сиена. Заради многото си кули Сан Джиминяно си спечелва прякора "Средновековния Манхатън".Заради добре запазената си средновековна му архитектура историческият център на Сан Джиминяно е обявен през 1990 г. от ЮНЕСКО за световно културно наследство.
Ден 8:
18.10.2019 Генуа - Ница
Сутринта напускане на кораба и настаняване в 3* хотел в прелестната Генуа.
За желаещите предлагаме целодневна екскурзия до Портофино.
Ден 9:
19.10.2019 Генуа - Бергамо - София
Сутринта отпътуване към Бергамо за полет Бергамо - София в 12:50, кацане в София в 15:55 местно време.
Информация за дати и цени
✈ДАТА: 11-10-2019
Цени
* Цени за деца и 3/4-ти възрастен - на запитване!
Fantastica | Вътрешна каюта | 2000 лв | |
Fantastica | Каюта с прозорец | 2323 лв | |
Fantastica | Каюта с балкон | 2612 лв |
Какво е включено в цената
Цената включва:
✔ Самолетни билети София-Тревизо и Бергамо-София с включен малък ръчен багаж и 1 бр. черин багаж 20кг.
✔ Трансфери летище-хотел-пристанище и пристанище-хотел-летище
✔ 6 нощи на круизен кораб MSC Musica
✔ Изхранване на база пълен пансион на борда на кораба
✔ Забавления на борда – жива музика, театрални представления, басейни, джакузи, анимация за младежи и деца
✔ 1 нощувка със закуска и вечеря в хотел 3* в Местре или Лидо ди Йзело
✔ 1 нощувка в хотел 3* в Генуа
✔ Водач от агенцията при 10 записани
✔ Застраховка „Помощ при пътуване“ с покритие 10 000 евро
Какво не е включено в цената
Цената не включва:
✔ Опционни екскурзии, предложени в програмата
✔ Интернет на борда на кораба
✔Такса обслужване: 60 евро за целия круиз на човек. Заплаща се на борда на кораба
Условия за резервация:
✔ Потвърждаване на резервация с 50 % депозит при повече от 60 дни до датата на отплаване и доплащане до 60 дни преди датата на отплаване
✔ или 100% плащане при по-малко от 60 дни до датата на отплаване